Blendery i ich dodatkowe narzędzia.

/

Podstawą do blenderów stojących będzie kielich, na dnie którego montuje się noże tnące, albo specjalne mieszadła. Do tego dołączona jest stacja bazowa. Dzięki niej możliwe będzie rozdrabnianie produktów oraz miksowanie składników. W niektórych modelach wprowadza się także młynek do kawy czy pewne elementy, które pozwolą na wykorzystywanie sprzętu jako sokowirówki a niekiedy jako parowaru. Blendery stojące działają wyłącznie w ramach zasilania sieciowego.

 Wyposażenie i dodatkowe funkcjonalności

Końcówki – w każdym blenderze ręcznym znajdziemy podstawową końcówkę miksującą, która wyposażona będzie w nóż. Poza nią będzie można znaleźć różnorakie końcówki rozdrabniające, które spieniają mleko czy specjalne trzepaczki służące do ubijania. W zależności od urządzeń mogą się pojawić duże noże rozdrabniacza albo nóż do kruszenia lodu. W urządzeniach kielichowych wprowadza się wyciskarkę soku oraz akcesoria służące do mielenia kawy.

Antypoślizgowe elementy – w ręcznym blenderze takie elementy muszą się znaleźć na korpusie stopki oraz na pojemniki dołączonym. Niekiedy podstawka będzie zdejmowana i po zakończeniu pracy może być pokrywką. W blenderach kielichowych podstawki znajdują się wyłącznie na stacji bazowej.

Blender bezpieczny dla dzieciSchowek na kabel – takie rozwiązanie najczęściej stosowane jest w blenderach kielichowych, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie można zachować porządek w szafce, w której znajdować się będzie urządzenie. Zabezpieczy to przed przypadkowym jego pociągnięciem. Niekiedy w sprzętach jest miejsce na nawinięcie takiego kabla bezpośrednio na blender.

Zabezpieczenia – blender podobnie jak większość sprzętów powinien mieć pewne elementy podnoszące bezpieczeństwo użytkowania oraz przechowywania. Do najważniejszych zabezpieczeń należeć będą te, które chronią przed odłączeniem końcówki w momencie, gdy sprzęt będzie pracował. Poza tym zabezpieczeniem będzie również blokada, która uniemożliwi przypadkowe włączenie przez dzieci.